OC i samochód zastępczy

Wypożyczenie auta zastępczego

Kiedy zdarzył się wypadek lub jakiś inny problem z naszym samochodem, to możemy posiadać kolejny problem, mianowicie taki, że nie będziemy wiedzieli, skąd wziąć samochód, którym do jechania na zakupy, do pracy albo inne miejsce. Samochody zastępcze są udostępniane właśnie w takich sytuacjach. Załóżmy, że dana osoba ma ubezpieczenie Assistance podczas podróży Popsuł mi się samochód.

W takim wypadku ubezpieczyciel ma za zadanie dostarczyć auto z OC na miejsce zdarzenia a klient będzie mógł kontynuować swoją jazdę właśnie takim samochodem. Jest to komfortowe rozwiązanie, dlatego że przenigdy nie wiemy, o stanie się w drodze. Musimy być na tę okoliczność w każdej sytuacji idealnie ubezpieczenie i tak jest właśnie w sytuacji, kiedy kupujemy Assistance, z którego dostajemy auta zastępcze. Nie ma odgórnego określenia, w którym przypadku samochód się nie należy, dlatego że zawsze, kiedy nasz, który objęty jest ubezpieczeniem, jest niezdolny do jazdy, to ubezpieczyciel powinien dostarczyć samochód, który będziemy mogli tę jazdę kontynuować. Samochód ten będzie do naszej dyspozycji na czas, w którym nasz samochód będzie niesprawny, tak zatem albo na czas naprawy, albo do czasu, w którym kupimy sobie nowy samochód. Samochód z OC sprawcy przysługuje praktycznie za każdym razem, ale ludzie o tym nie wiedzą, kiedy my niszczymy własny samochód przez swoją nieuwagę, to możemy skorzystać wyłącz nie z samochodu zastępczego z polisy Assistance.
Z kolei w sytuacji, kiedy nasz samochód zniszczony jest przez inny samochód, to powinno się nam się auto z OC osoby, która doprowadziła do zdarzenia. Samochód z OC sprawcy również powinien być przeprowadzony na miejsce zdarzenia, ale może być również odebrany w innym miejscu i w innym terminie. W każdym razie istnieje taka sposobność i właściwie każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Auta zastępcze są obecnie średniej jakości, to oznacza, że powinniśmy liczyć na to, że dostaniemy samochód średniej klasy samochód zastępczy wedle zasad, przenigdy nie powinien być gorszy od tego, jaki był ubezpieczony. Czyli jeżeli już my mamy samochód wyższej klasy, to jako auto zastępcze także musimy teoretycznie otrzymać samochód wyższej klasy. Natomiast braki we flocie bardzo często sprawiają, że możemy zdobyć auto niższej klasy. To nie ma tutaj żadnego znaczenia, dlatego najważniejsze jest, byśmy dostali jakikolwiek samochód, w którym będziemy mogli kontynuować trasę. Trzeba o tym fakt dopytać zarówno swojego ubezpieczyciela, jak i ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego. Przeciwnie możemy nie wykorzystać swoich sposobów.
Zobacz: auto z oc łuków.