Potrzebna pomoc prawna

Potrzebna pomoc prawna

Stojąc przed ślubnym ołtarzem wielu z nas pragnie spędzić całe życie z ukochaną osobą. Niestety życie pisze nam bardzo różnorodne scenariusze i po kilku albo wręcz kilkudziesięciu latach postanawiamy pójść w dwie, w pełni przeciwne drogi. Małżeństwa o długim stażu dysponują zwykle bardzo sporym, wspólnym majątkiem, którego podzielenie nie będzie łatwym celem.

Jeżeli już zatem posiadacie dosyć pokaźny wspólny majątek, a wasza ukochana osoba na pewno będzie o niego zaciekle walczyć, to warto zainwestować swoje środki finansowe w odpowiedniego prawnika. Prawnik Nowy Sącz będzie wam niezbędny już na etapie sprawy rozwodowej. Według obowiązujących w Polsce przepisów, rozwód z orzeczeniem o winie pozwala na zgarnięcie znacznie większej części wspólnego majątku. Jeżeli już więc nie udało wam się uzyskać rozwodu za porozumieniem stron, to warto już na tym etapie zainwestować swoje pieniądze w odpowiedniego prawnika. Doświadczony prawnik Nowy Sącz w swoim życiu prowadził już wiele skomplikowanych spraw rozwodowych, z których udało mu się wyjść zwycięsko. Posiadanie adwokata jest nawet konieczne, jeżeli już druga strona zdecydowała się także na taką inwestycję. Z swoją nieomalże byłą żoną lub mężem uda wam się zmierzyć w sądzie, ale nie z doświadczonym adwokatem. Jeżeli nie będziecie także posiadali odpowiedniego reprezentanta, to niestety już na starcie możecie się spodziewać przegranej sprawy.
Pozytywny wynik rozprawy rozwodowej w znacznym stopniu ułatwi wam kolejny proces, czyli podział majątku. Tutaj adwokat Nowy Sącz też będzie wam potrzebny, by prawidłowo przeprowadzić wycenę posiadanego majątku. De facto możecie się zdziwić, jak rozbieżne są wyceny realizowane przez różnych rzeczoznawców. Jeżeli już więc zależy wam na znacznym zaniżeniu wartości waszego wspólnego majątku lub pewnej jego części, to adwokat bez najmniejszego problemu załatwi wam dobrego rzeczoznawcę. Na rynku znajdzie się też wielu profesjonalistów słynących z zawyżania cen. Bez wątpienia nie jest to żadna nieuczciwa praktyka, wyłącznie po prostu różny charakter rzeczoznawców. Niektórzy z nas posiadają talent do zaniżania wszystkich cen, natomiast inni zakładają z góry większe kwoty. Rzeczoznawca też jest człowiekiem, zatem zawsze będzie posiadał tendencję w jedną albo w drugą stronę.
Dodatkowe informacje: Adwokat Nowy Sącz.