Samochód zastępczy

Przyznawanie samochodu zastępczego

Czasami zdarzają się takie sytuacje, że potrzebujemy bardzo szybko samochodu zastępczego. Przykładowo jedziemy gdzieś i nieumyślnie, przez zagapienie, doprowadzamy do stłuczki albo do wypadku. Jeżeli już nic się nie stało i sytuacja nie jest poważna, to możemy jechać dalej, ale w bardzo wielu przypadkach nasz samochód cierpi na tym na tyle, że nie możemy już dalej nim jechać.

W tak zaistniałej okoliczności przyda się samochód zastępczy Szczecin.
Samochód taki otrzymamy wtedy, kiedy wykupiliśmy polisę Assistance, ubezpieczenie to zapewnia, że w razie niemożności kontynuowania jazdy, ubezpieczyciel zobowiązuje się szybko dostarczyć na miejsce zdarzenia są samochód zastępczy Szczecin. Takim samochodem możemy jeździć do momentu, w którym nasze auto zostanie naprawione albo do momentu, do którego nie kupimy nowego samochodu i zasady udzielania takich samochodów są ustalone w warunkach wstępnych umowy ubezpieczeniowej. Ogólne warunki ubezpieczenia mówią w każdej sytuacji o tym, kiedy dostępne jest takie auto zastępcze, na jakich ustaleniach, na jak długi okres czasu, a także określa jeszcze kilka innych aspektów.
W przypadku pojazdów zastępczych przyjmuje się taką zasadę, że samochód zastępczy Szczecin nigdy nie może być gorszej klasy, niż nasz samochód, który jest ubezpieczony. Oznacza to, że jeżeli już dysponujemy samochodem średniej klasy, który uległ awarii, to nie możemy dostać auta zastępczego niższej klasy. Z kolei, kiedy dysponujemy samochodem najwyższej klasy, to nie możemy otrzymać auta zastępczego średniej klasy. Bez wątpienia w pewnych sytuacjach zdarzają się odstępstwa od tych reguł, ale ubezpieczyciele próbują gwarantować takim przypadku klientom po prostu odpowiednią jakość samochodu. Samochód zastępczy Szczecin zazwyczaj jest oznakowany. Znajduje się na nim informacja, że jest to auto zastępcze , a dodatkowo adres i nazwa dealera bądź także dane teleadresowe ubezpieczyciela ma to za zadanie reklamowanie usług firmy, ażeby dodatkowo osób skorzystało z ubezpieczenia i osoby te wiedziały, że w razie jakichś problemów ubezpieczyciel dostarcza samochód zastępczy Szczecin. Jazda samochodem zastępczym nie jest żaden sposób niebezpieczna, dlatego że samochody te są także ubezpieczone i jeżeli już osoba, która dostała dokładnie taki samochód, spowoduje jakąś sztuczkę i wypadek, to nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jest to spowodowane faktem, że ubezpieczyciel ubezpiecza auta zastępcze na takie wypady i w takim wypadku kierowca nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z zaistniałą sytuacją. Natomiast użytkować samochód może wyłącznie przez określony czas.