Samochód zastępczy z OC sprawcy

Auto zastępcze z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda osoba poszkodowana na prawo domagać się samochodu zastępczego. Obecnie samochód osobowy uważany jest za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie więc specjalnie argumentować swojej potrzeby posiadania samochodu zastępczego, gdy wasze auto jest wciąż uszkodzone po wypadku samochodowych.

Samochód z OC sprawcy przysługuje wam jednak wyłącznie na czas naprawy waszego samochody. Jeżeli już wasz samochód nadaje się tylko do kasacji, to najczęściej zakład ubezpieczeń oszacowuje ilość dni, która powinna przeciętnie wystarczyć na nabycie nowego samochody. Tylko przez ten czas będziecie mogli poruszać się za darmo samochodem zastępczym.

Auto z OC sprawcy możecie wynająć od jednej ze z firm zajmujących się ich wynajmem. Wszystkie proponowane samochody zastępcze są dosyć nowe oraz w stu procentach sprawne. W zgodzie z prawem możecie wybrać jedynie samochód zastępczy odpowiadający wartości waszego samochody. Na nieszczęście prawo to nie działa w drugą stronę i dość w znaczącej liczbie przypadków dostępne auta zastępcze są o wiele tańsze, niż wasze auto czekające w warsztacie na naprawę. Samochód zastępczy będzie wam przysługiwał tylko do czasu zupełnej naprawy waszego samochody w warsztacie samochodowym. Wraz z odebraniem z warsztatu samochodowego waszego auta, powinniście od razu zwrócić samochód zastępczy. Jeżeli będziecie zbyt długi zwlekali z oddaniem samochodu zastępczego, to ubezpieczyciel może wam nie wypłacić pieniędzy za właściwie każdy dzień zwłoki. Misją zakładu ubezpieczeń jest zawsze wyrównanie waszych strat. Osoba poszkodowana przenigdy nie może się wzbogacić na wypadku samochodowym. W praktyce znaczy to na nieszczęście, że zakłady ubezpieczeń dość mocno zaniżają stawki odszkodowań , a oprócz tego starają się jak najbardziej skrócić czasu wynajmu samochodu zastępczego. Możecie być zatem pewni, że przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni za każdy dzień zwłoki przy oddawaniu z powrotem samochodu zastępczego. Warto więc jeszcze tego samego dnia, w tej samej chwili po odzyskaniu swojego auta, odstawić samochód zastępczy do firmy od której go wynajęliście.
Warto zobaczyć: wypożyczalnia aut mińsk mazowiecki.