Tlenoterapia

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu mamy dostęp do szeregu przyszłościowych rozwiązań, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, niemniej jednak poprawiają też nasze samopoczucie. Takim właśnie nowoczesnym rozwiązaniem jest komora hiperbaryczna. Jest to specjalna komora, w której panują specyficzne warunki, a mianowicie podwyższone ciśnienie, jak też podwyższone stężenie tlenu.

Dzięki takim warunkom tlen z ogromnym skutkiem dociera do tkanek organizmu, odżywiając je oraz regenerując, co daje szereg prozdrowotnych konsekwencji, w głównej mierze takich jak spowolnienie procesów starzenia, a zatem odmłodzenie organizmu. Warto zatem poznać więcej informacji na temat korzyści zdrowotnych płynących z zażywania sesji w komorach hiperbarycznych.
Tlenoterapia – zalety
Głównie na samym początku należy wyjaśnić, że sesja w komorze hiperbarycznej, a zatem tlenoterapia, jest absolutnie bezpieczna, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu pacjenta. Z tlenoterapii mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Zalecana jest ona np osobom po urazach kostnych czy stawowych, ponieważ zwiększone stężenie tlenu korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych elementów układu kostnego, mięśniowego czy stawowego. Sesje w komorze hiperbarycznej są też elementem regeneracji sportowców, którzy intensywnie trenują. Warto też wspomnieć o tym, że sesja w komorze hiperbarycznej przebiega w komfortowych dla pacjenta ustaleniach, ponieważ jest to komora wyposażona w wygodne siedzenia, jak też klimatyzację. Pacjent może również dostosować do swoich potrzeb oświetlenie. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto stosować tlenoterapię, ponieważ jest to forma, która niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim wspomaga pracę serca, koryguje ukrwienie wszystkich tkanek. Ponadto wspomaga pracę układu nerwowego, a zatem pomaga zwalczać między innymi zmęczenie, stany depresyjne czy bóle głowy. Wiele osób korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej dla efektu odmładzania. Podwyższenie stężenie tlenu sprawia, że uruchamiane są uśpione mechanizmy regeneracyjne, a to daje efekt odmładzania, poprawiając w głównej mierze kondycję skóry. Prócz tego, tlenoterapia przyspiesza także metabolizm komórkowy i pomaga wyeliminować toksyny z organizmu.

Polecamy: https://hiperbarycznalodz.pl/