Kiedy stosowana jest fala uderzeniowa?

Coraz częściej w leczeniu oraz terapiach na przykład rehabilitacyjnych używa się przyszłościowe rozwiązania, które dają dobre rezultaty dla różnych grup pacjentów. Takim nowoczesnym wyjściem jest fala uderzeniowa łódź. Jest to terapia, w której używa się najwyższej jakości sprzęt, którego głowica emituje energię drgań mechanicznych.

Pamiętajmy o tym, że przede wszystkim jest to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny oraz bezbolesny, który może być ważnym elementem terapii różnych schorzeń czy też dolegliwości. Należy pamiętać także o tym, że jest to zabieg stosowany miejscowo. Co interesujące terapia falą uderzeniową znajduje także zastosowanie w medycynie estetycznej, ponieważ służy do redukcji cellulitu. Energia drgań mechanicznych przekazywana jest na głębokość kilku centymetrów, gdzie dochodzi do rozbijania komórek tłuszczowych, a następnie są one wydalane z organizmu poprzez układ limfatyczny.
Zastosowanie fali uderzeniowej – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim fala uderzeniowa łódź to przyszłościowe rozwiązanie w zakresie terapii silnych dolegliwości bólowych w układzie mięśniowo-szkieletowym. Warto pamiętać także o tym, że fala uderzeniowa znajduje zastosowanie w sytuacji leczenia schorzeń oraz urazów, a więc na przykład może być wykorzystywana w terapii ostrogi piętowej. Powinniśmy pamiętać o tym, że jest to rodzaj zwyrodnienia, które powstaje w wyniku długiego stanu zapalnego. Konsekwencją jest powstanie narośli kostnej, która może być rozbijana właśnie z użyciem techniki takiej jak fala uderzeniowa. Pamiętajmy też o tym, że schorzenie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają chodzenie. Warto wspomnieć się również o tym, że fala uderzeniowa łódź funkcjonuje nie jedynie przeciwbólowo, niemniej jednak również wykorzystywana jest w terapii różnego rodzaju schorzeń a także funkcjonuje przeciwzapalnie. Stąd też może być z powodzeniem stosowana przy bólach mięśni a także stawów. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że tyczy się to różnych partii a zatem np nadgarstku barku czy też ramienia. Jest to forma bardzo skuteczna w przypadku niwelowania dolegliwości bólowych, ponieważ stosowana jest miejscowo. Warto więc wybierać takie placówki medyczne, które dysponują sprzętem do terapii fali uderzeniowej.

Sprawdź: http://www.uderzeniowafala.pl/