Jaką prostownicę wybrać

Prostownice do włosów

W nadchodzącym sezonie doskonale łatwe włosy nadal będą w modzie. Stąd też warto jest zakupić odpowiednie akcesoria i kosmetyki, które pozwolą pozyskać tego rodzaju efekt. Czym wyróżnia się dobra prostownica do włosów i czym warto kierować się podczas zakupu takiego urządzenia?
Warto wspomnieć, że aktualnie istnieją różnorodne technologie prostowania włosów.

Najbardziej znana jest podstawowa prostownica, która posiada metalowe płytki. Jej jedyną skazą jest to, że nie nagrzewają się one równomiernie, co sprzyja zniszczeniom włosów. Dlatego o wiele bardziej obecnie polecane są tak zwane prostownice ceramiczne albo z łączonych materiałów. Takie płytki nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu szybciej można pozyskać dany efekt. Nabywając tego typu urządzenie warto jest zwrócić uwagę na to, ażeby miało ono możliwość regulacji temperatury. To istotne, ponieważ cieńsze włosy nie wymagają 200 stopni Celsjusza, aby je wyprostować. Poza zwracania sugestie na rodzaj płytek warto jest także sprawdzić, czy dana prostownica posiada jakikolwiek system ochrony włosów. Obecnie jedną z sposobności jest między innymi jonizacja. Prostownica jonizująca włosy przy prostowaniu przede wszystkim zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu. Stąd też warto analizować taką opcję, jeśli włosy są przesuszone i łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem temperatury.
W obecnych czasach niekoniecznie powinno się decydować się na standardową prostownicę. Obecnie istnieją też inne sposoby uzyskiwania prostych włosów niż przesuwanie ich po nagrzanych płytkach. Pierwszą opcją jest zakup prostownicy, która funkcjonuje jak promiennik ciepła. Zamiast nagrzewających się płytek wykorzystywane jest w tym przypadku ciepłe światło. które funkcjonuje wprost na prostowane włosy, co ma uchronić je przed częścią uszkodzeń.
Za najlepsze prostownice w obecnych czasach uznawane są jednak te, które zamiast standardowego nagrzewania wykorzystują do prostowania włosów parę wodną. Prostownice parowe umożliwiają szybką i łagodną dla pasm stylizację. Warto zdawać sobie sprawę, że analogicznie jak w sytuacji innych prostownic też ta posiada płytki, dlatego dobrze jest wybrać model, który posiada równomiernie nagrzewające się płytki z ceramiki.
Zobacz więcej: najlepsze-prostownice.pl.