Odzież do cleanroom

Pomieszczenia stref czystych tak zwane cleanroom powinny charakteryzować się określonymi cechami a także właściwościami. Trzeba pamiętać o tym, że są to szczególne pomieszczenia, których parametry podlegają nadzorowi oraz testom między innymi w zakresie parametrów środowiskowych, takich jak temperatura wilgotność, ale także ciśnienie. Bardzo ważnym elementem pomieszczenia typu Cleanroom jest też zachowanie czystości mikrobiologicznej zarówno różnorakich podłoży oraz powierzchni, jak pragniesz powietrza.

Stąd też odzież do Cleanroom powinna pochodzić tylko ze sprawdzonego źródła i wyeksponować się określonymi właściwościami, które pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa, jak także restrykcyjnych zasad obowiązujących w strefach czystych.
Pomieszczenia czyste w jaki sposób o nie zadbać?
Głównie powinno się podkreślić, że są to pewnego rodzaju laboratoria, gdzie wytwarzane są określone typy towarów, a zatem przykładowo produkty lecznicze, czy także urządzenie elektroniczne. Przy takiej produkcji konieczne jest zapewnienie odpowiedniej bezpiecznej przestrzeni, która będzie kontrolowana pod względem parametrów. Pamiętajmy o tym, że taka kontrola odbywa się w sposób ciągły. Konieczne jest więc zadbanie o zachowanie odpowiednich standardów powietrza, powierzchni roboczych, a co za tym idzie pracownicy są zobowiązani w głównej mierze do stosowania odpowiedniej odzieży. Warto pamiętać o tym, że odzież do wnętrz czystych dostępna jest w różnorakich wariantach, a zatem są to w głównej mierze fartuchy w wersji z kapturem a także bez kapturów, kombinezony dostępne w różnych rozmiarach, maseczki ochronne, ale też rękawiczki. Warto pamiętać o tym, że taka odzież stosowana w laboratoriach musi być antystatyczna, czyli dostosowana do pracy, w której konieczny jest niwelowanie ładunków antystatycznych. W ofercie producenta odzieży czy też akcesoriów artykułów do czyszczenia wnętrz czystych znajdziemy też produkty tj. woreczki do cleanroom. O ile więc potrzebujemy profesjonalnej odzieży laboratoryjnej, na przykład taki jak kombinezony jednorazowe, czy również fartuchy, ze stuprocentową pewnością warto zaznajomić się z ofertą firmy, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie wyposażenia oraz czyszczenia pomieszczeń czystych.

Polecam: czyszczenie Cleanroom.