Nekrologi i kondolencje

Cena nekrologów

W pewnych sytuacjach śmierć przychodzi nagle i pragniemy poinformować znajomych oraz dodatkowo bliskich o tym, że umarł ktoś z naszej rodziny bądź z naszych znajomych czy z naszej pracy. Wówczas wiesza się nekrolog, czyli informację o śmierci danej osoby, dniu pogrzebu , a ponadto podziękowania za ewentualne kondolencje i tak dalej. Rzeczpospolita nekrologi publikuje od wielu lat.

Właściwie każdy może opublikować tam swój nekrolog w konkretnej cenie, w współzależności od tego, i jak duża będzie tabliczka z tym nekrologiem.
Chodzi tu o format. Formaty mogą być różnorodne, począwszy od najmniejszych, pośrednie i takie rzeczywiście duże. Wielkość formatu determinuje ceny. Im większy jest format dalej tabliczki, tym wyższa jest cena publikacji. Nekrologi Rzeczpospolita zamieszcza w małych formatach, a nierzadko dosłownie w formie całej strony. Publikacja na całej stronie jest najdroższa, bo kosztuje dosłownie kilka kilkanaście tyś. zł. Jednak w niektórych przypadkach ludzi stać jest na to, by opublikować aż tak duży nekrolog. Zwłaszcza chodzi tutaj o ludzi, którzy są o kimś ważnym dla miasta bądź regionu czy jakiejś społeczności. Na ich nekrologi nie szczędzi się pieniędzy. Rzeczpospolita nekrolog publikuje w wydaniu drukowanym swojej miesięczniki, która ma zasięg ogólnopolski. Tak zatem nekrolog pojawi się w gazecie we wszystkich miastach i mniejszych miejscowościach. To w dużej liczbie przypadków sprawia, że na konkretne pogrzeby ściąga rzeczywiście duża liczba osób. W większości przypadków w sytuacji znanych zmarłych są to ludzie z całej Polski, a dosłownie z zagranicy. W nekrologu publikuje się imię i nazwisko osoby zmarłej, w ogromnej liczbie przypadków również jej funkcję, zawód lub zwyczajnie czynność, która zajmowała się za życia, datę śmierci , a dodatkowo datę pogrzebu, zaproszenie na pogrzeb z informacją, gdzie się odbędzie , a oprócz tego podziękowania albo informację, że o śmierci powiadamia najbliższa rodzina pogrążona w żałobie. Użycie mają różnorakie informacje. W wielu sytuacjach nekrolog jest publikowany przykładowo przez znajomych z pracy albo szkoły i zawiera zatemej informacji, szczegółowe informacje dotyczące danej osoby jej osiągnięcia , a ponadto tego, czym się zajmowała. W dużej liczbie przypadków są to również personalne podziękowania od dokładnie określonej grupy osób albo od dokładnie sprecyzowanej osoby, która jest wdzięczna za jakieś dokładnie określone działania podejmowane przez zmarłego.
Sprawdź: Nekrolog rzeczpospolita.