Program dla małej księgowości

Program dla małej księgowości

Jednym z podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie ewidencji księgowej. Szczegółowy zakres obowiązków jest różny i zależy przede wszystkim od wielkości danego przedsiębiorstwa. W przypadku małych przedsiębiorstw obowiązków jest najmniej.

Mali przedsiębiorcy są zobowiązani do prowadzenia bardzo ogólnej ewidencji księgowej, która w znacznym stopniu różni się od wymagań stawianych dla średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Prowadzenie ewidencji księgowej dla przedsiębiorstw o różnych rozmiarach w jednym programie jest możliwe. Warto natomiast posiadać specjalne oprogramowanie księgowe do obsługi mikroprzedsiębiorstw. Posiada ono o wiele mniej funkcji oraz jest znacznie bardziej intuicyjne w obsłudze. Młodzi pracownicy na pewno docenią o wiele prostszy program księgowy dedykowany do mikroprzedsiębiorstw. Jego opanowanie zajmie im o wiele mniej czasu, a wy będziecie mogli bez żadnych obaw powierzyć te obowiązki dla młodszego personelu.
Tak zwana mała księgowość jest także o wiele tańsza, niż specjalistyczne oprogramowanie służące też do obsługi dużych firm. Spora większość biur rachunkowych obecnie para się przede wszystkim obsługą mikro lub niewielkich przedsiębiorstw. Większe spółki inwestują we swoje działy księgowe, dlatego posiadanie przez biuro rachunkowe profesjonalnego oprogramowania coraz bardziej mija się z misją. Specjalny program dedykowany do obsługi księgowości mikroprzedsiębiorstw jest nie tylko tańszy, ale również znacznie prostszy w obsłudze. Wdrożenie go w waszym biurze rachunkowym nie będzie żadnym problemem, w szczególności dla doświadczonych księgowych. Jeśli nie jesteście przekonani do tego pomysłu, to warto najpierw przetestować ten program w pełni za darmo w waszym biurze rachunkowym. Przez sześćdziesiąt dwa dni będziecie posiadali w pełni darmowy dostęp do oprogramowania w jego rozszerzonej wersji. Te dwa miesiące z całą pewnością starczą, ażeby właściwie każdy pracownik mógł z dużą uwagą zaznajomić się z nowym oprogramowaniem i wyrazić na jego temat własną opinię. Na pewno spora większość waszych pracowników będzie zadowolona z nowego, o wiele łatwiejszego systemu. Wasz portfel również na tym zyska, gdyż znacząco zmniejszy się comiesięczna opłata z tytułu posiadania dostępu do specjalistycznego oprogramowania księgowego.
Sprawdź również informacje na stronie: mała księgowość.