Polecany ekspert finansowy

Marzysz o kupnie własnego mieszkania albo domu z ogrodem, który będzie stabilną przystanią i miejscem, gdzie rodzina może się spotkać? Jest to możliwe, ale jak się okazuje, brakuje na ten cel dużych pieniędzy, dzięki którym można sfinalizować swój pomysł. Aktualnie w bankach wymagany jest wkład własny, z tym może być także problem. Bywa, że w takiej sytuacji cała rodzina staje na wysokości zadania i pomaga finansowo.

Niektórzy członkowie rodziny biorą tani kredyt, aby wspomóc, choćby częściowo bliską osobę.
Tak wygląda opcja optymistyczna. Bywa i tak, że nie można liczyć na pomoc rodzinną, dlatego powinno się poszukać innego rozwiązania na przykład. sprzedać inną nieruchomość. Oferowany przez każdy bank kredyt hipoteczny, jest tutaj jedynym rozstrzygnięciem pozwalającym na zakup wymarzonej nieruchomości. Dla wielu kredytobiorców perspektywa wieloletniego obciążenia własnego budżetu dosłownie przez 20 albo 30 lat wzbudza niemały niepokój o przyszłe lata. Dobrze płatna, stała praca jest w tym przypadku konieczna.
Bank a przy tym może zaoferować dodatkowe produkty np. ubezpieczenie zakupionej nieruchomości, ubezpieczenie na życie, karta kredytowa, konto oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne, inny tani kredyt gotówkowy albo konsolidacyjny. Skorzystanie z dodatkowych ofert powinno mieć wpływ na wysokość marży, która obniży się, co umożliwi na oszczędności.
Obserwując zawirowania wokół sprawy Frankowiczów, może pojawić się niechęć do zaciągania kredytu w obcej walucie, jest to jak najbardziej zrozumiałe. Pomoc doradcy finansowego jest bardzo pomocna, w końcu to decyzja na wiele lat. Doradca pomoże wybrać tani kredyt, oceni potencjalne ryzyko. Nie powinno się spieszyć się z decyzją, prześledzić za i przeciw.
Dla wielu osób kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich okazał się bardzo niekorzystny, odbiło się to na ich budżecie i zdrowiu. Wielu poszkodowanych klientów poszukuje rozwiązania, składając pozwy do sądu, próbując odzyskać utracone należności gromadzone przez wiele lat. Pomoc Rządu Polskiego okazuje się tutaj niewystarczająca.
Sprawdź: kredyt firmowy Skarżysko.