Najlepsze ubezpieczenie OC

Najlepsze ubezpieczenie OC

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli zostaniecie przyłapani do nieposiadaniu tego obowiązującego ubezpieczenia, to możecie liczyć się z najwyższymi karami inwestycyjnymi. Aktualnie jest to około dwukrotność dochodów minimalnej.

Aktualnie patrole na polskich drogach są niesamowicie częste, szczególnie w okresie świątecznym. Nieposiadanie wykupionego ubezpieczenia OC zwyczajnie się nie opłaca, gdyż prędzej, czy w przyszłości i tak zostaniecie skontrolowani przez policję, a nałożony na was mandat będzie kilkakrotnie wyższy, niż wartość ubezpieczenia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może być dość tanie lub niesamowicie kosztowne. Wszystko tak de fakto uzależniony jest od posiadanego przez was auta osobowego. Im bardziej prestiżowe i kosztowne auto, tym więcej będziecie musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie.
Na wartość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej wielki wpływ posiada także historia kierowcy. Jeżeli już na swoim koncie posiadacie kilka wypadków, to niestety możecie spodziewać się dość wysokiej składki. Zakłady ubezpieczeń specjalnie nagradzają bezwypadkowych kierowców oferując dla nich dość niskie ceny ubezpieczenia. Na nieszczęście sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku wypadkowych kierowców. Statystycznie szansa na kolejny wypadek jest dość niemała, a to przecież wiąże się z koniecznością wypłacenia odszkodowania za straty materialne , a ponadto cielesne dla osób poszkodowanych. Nic zatem dziwnego, że osoby posiadające dość bogatą historię wypadkową będą zobowiązane do płacenia dość wysokich składek. W przeciwnym razie w Polsce nie istniałby żaden zakład ubezpieczeń, gdyż wszystkie dawno aby już zbankrutowały. Na wartość składki ogromny wpływ posiada też wiek kierowcy. Młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy mniej, niż pięć lat na nieszczęście będą zmuszeni do zapłacenia wyższej składki. Wyższą składkę zapłacą również mężowie, których żony albo partnerki są dość świeżymi kierowcami. O ile zatem wpiszecie swoją żonę jako osobę prowadzącą auto, a nie posiada ona prawo jazdy dłużej, niż pięć lat, to musicie na nieszczęście liczyć się z troszkę wyższą składką.
Więcej informacji: Ubezpieczenia Siechnice.