Kredyty frankowe

Wiele ludzi skorzystało z oferty instytucji bankowych i zaciągnęło kredyty we franku szwajcarskim. Wszyscy perfekcyjnie uzmysławiamy sobie, że obecnie sytuacja takich osób częstokroć jest niezwykle trudna. Jest to powiązane z niekorzystnym kursem walutowym, co przekłada się nie tylko na wzrost miesięcznej raty za kredyt, niemniej jednak także wzrost salda zadłużenia, które może przekroczyć nawet wartość zaciągniętego kapitału.

Dlatego też pomoc frankowiczom skierowana jest do tych wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich kredytów we frankach, które zostały zaciągnięte w różnych instytucjach bankowych. Taka pomoc udzielana jest przez profesjonalistów, a zatem prawników, którzy od wielu lat specjalizują się w prowadzeniu spraw dotyczących nadużyć związanych z kredytami frankowymi.
Kredyty frankowe – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że w sytuacji kredytów frankowych doszło do wielu nadużyć ze strony instytucji bankowych, które głównie nie informowały rzetelnie swoich klientów o możliwych ryzykach. Powinno się podkreślić, że kredyty frankowe udzielane były przez różnorodne banki, a najczęściej były to kredyty długoterminowe, których średnia długość to 25 lat. Taki długi okres wiąże się z ryzykiem niestabilności kursu walutowego, co w konsekwencji może przekładać się na wzrost miesięcznej raty za kredyt. Ponadto, banki coraz częściej nie informowały też swoich klientów o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się nie tylko ze wzrostem miesięcznej raty, ale również niekontrolowanym wzrostem salda zadłużenia. Stąd też wiele ludzi, które mają kredyt frankowy, korzysta obecnie z pomocy doświadczonych prawników, którzy zajmują się prowadzeniem zarówno czynności przedsądowych, jak również sądowych związanych ze sporami bankowymi dotyczącymi kredytów frankowych. Klienci powinni zdawać sobie sprawę, że w przypadku stwierdzenia występowania w umowach kredytów frankowych na przykład klauzul niedozwolonych, możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego lub także odfrankowienie kredytu. Warto zatem zgłosić się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw frankowiczów, które w pierwszej kolejności szczegółowo zapoznają się z umowami kredytowymi, by nakreślić klientowi możliwe rozwiązania i rozstrzygnięcia takiej sprawy.

Zobacz więcej: kredyt frankowy Głogów.