Na co zwrócić uwagę wybierając bramę garażową?

Garaże przydomowe pełnią wiele funkcji. Są nie tylko stanowiskiem postojowym dla auta, niemniej jednak też miejscem przechowywania różnych urządzeń o przeznaczeniu technicznym oraz sprzętu ogrodowego. Majsterkowicze często urządzają sobie w garażach warsztaty, gdzie w spokoju mogą oddawać się swojej pasji.

Dosłownie jeżeli już nie mamy auta, garaż nam się z całą pewnością przyda, zwłaszcza jeżeli już w domu nie dysponujemy pomieszczeniem, które służy za kantor do przechowywania przedmiotów o różnym zastosowaniu. Efektywność garaży znacząco uzależniony jest od rodzaju zastosowanej bramy.
Bramy garażowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dzięki czemu właściwie każdy znajdzie rozwiązanie, które spełnia jego wymagania. Wyróżnia się kilka głównych rodzajów bram. Są to bramy uchylne, nazywane również płytowymi, w czasie podnoszenia których wysuwana jest dolna część, zatem wymagają z przodu na prawdę bardzo dużo wolnej przestrzeni. Dużą popularnością cieszą się bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem, więc bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku krótkich podjazdów. Wyróżnia je duża szczelność, są zatem zalecane do garaży ocieplanych a także garaży znajdujących się blisko drogi. Narastającym zainteresowaniem cieszą się bramy rolowane, które znane są również pod nazwą bramy żaluzjowe. Jak nazwa wskazuje, działają tak jak roleta okienna. Odróżniają się sporym komfortem użytkowania, ponieważ wyposażone są w napęd elektryczny. Występuje także najbardziej klasyczny rodzaj bram, czyli bramy rozwieralne. Ich popularność jednak z roku na rok spada. Bardzo często wybieramy rozwiązania nowoczesne, które zajmują niewiele miejsca, a ich obsługa odbywa się automatycznie. Dlatego tak popularne są bramy rolowane oraz segmentowe. Warto być świadomym, aby wybierając bramę do własnego garażu, zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego została utworzona. Brama jest inwestycją na długie lata, więc powinna wyeksponować się głównie trwałością, dzięki czemu nie będziemy musieli jej bardzo szybko wymieniać na nowy model. Sprawdźmy też, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie atesty. Jeżeli już nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani narzędzi wybierzmy producenta, który w ofercie przewiduje opcjonalnie także montaż.
Zobacz również: producentbram24.pl.