Żywice iniekcyjne

Metody izolacji

Izolacja budynku to na prawdę ważna sprawa. O ile budynek ma słabą izolację, to bardzo szybko będzie przeciekał. Dach budynku będzie całkowicie nieodporny na opady deszczu lub śniegu i może dojść do przemoczenia stropu oraz dodatkowo ściany.

Takiej sytuacji nikt nie preferuje, dlatego też staramy się, by za każdym razem dobrać system izolacji dobry do wymagań konkretnego budynku, do strefy klimatycznej, do potrzeb danego współudziałowca inwestycyjnego , a oprócz tego do charakterystyki budynku membrany hydroizolacyjne Isomat. są niekwestionowanym i literami na rynku, jeśli chodzi o kwestie izolacji.
Takie membrany można przekładać przez stropy, między pustakami albo cegłami, dzięki czemu utrudnimy przenikanie wilgoci do dalszych części budynku. Jeśli chodzi o dach, to też w tym zakresie istnieje sposobność poprawy parametrów zarówno na etapie tworzenia, jak i późniejszej przebudowy czy remontu budynku do tego stosuje się hydroizolacyjne płynne Isomat membrany pozwalające i przygotować nowe pokrycie dachowe. Gdy pokrycie dachowe jest zniszczone ale wymiana tego pokrycia jest brdzo kosztowna albo niemożliwa mając na uwadze na parametry techniczne budynku, nie pozostaje nic innego, Jak zastosować membranę na dach. Jest to płynna substancja, którą szczelnie wylewa się na dach, kreując nieprzenikającą powłokę izolującą od przecieku wody. Bezszwowe membrany Isomat są łatwe w użytku, dlatego że nie wymagają szycia, jak zresztą sama nazwa wskazuje i są bardzo stateczne w użytkowaniu. Właściwie każdy, komu zależy na dobrej izolacji budynku jego trwałości na lata, powinien się zainteresować takimi systemami izolacyjnymi i porozmawiać ze specjalistą w sprawie wdrożenia takiego systemu u siebie. Największy problem pojawia się zawsze w sytuacji starych budynków. Stare budynki, stawiamy na starą modłę, mają w większości przypadków bardzo znikomą izolację lub wręcz nie mają jej ogólnie rzecz ujmując i wówczas żywice iniekcyjne Isomat będą perfekcyjnym rozwiązaniem do osuszania ścian. Kiedy stropy i ściany są mokre, istnieje możliwość osuszania iniekcyjnego poprzez wstrzykiwanie specjalnych preparatów żywicowy do ścian. Preparaty te chłoną wodę i rozprężając się, zamykając szczeliny , a dodatkowo osuszający ściany bardzo z dużą uwagą. W dłuższej perspektywie czasu znacznie przedłuża to żywotność danego budynku i sprawia, że budynek można rzadziej remontować, a i tak pozostaje w świetnym stanie. Bez takich izolacyjnych żywic ciężko byłoby przywrócić bardzo dobry stan starej budowli, które i pomimo wszystko nie pragniemy burzyć, a którą chcemy zachować albo wyremontować. Zastosowaniem takich przyszłościowych systemów jak hydroizolacje polimocznikowe Isomat jest to jak najbardziej możliwe.
Sprawdź tutaj: membrany hydroizolacyjne Isomat.